Policjanci promowali bezpieczeństwo podczas GIM-majówki - Aktualności - KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci promowali bezpieczeństwo podczas GIM-majówki

Data publikacji 20.05.2016

Strzelecka Policja oraz klub motocyklowy ,,Blue Knights Poland IX” zrzeszający byłych i aktywnych mundurowych, promowali bezpieczeństwo wśród najmłodszych osób. GIM-majówka zorganizowana przez strzeleckie gimnazjum zebrała kilkuset uczestników, którzy z dużym zainteresowaniem oglądali pokaz policyjnego sprzętu.

Piknik rodzinny pn. „GIM-majówka” odbył się w sobotę 14 maja br. na boisku przy gimnazjum w Strzelcach Krajeńskich. Policjanci ze strzeleckiej komendy tradycyjnie przygotowali stoisko ze sprzętem wykorzystywanym w służbie. Młodzież miała możliwość obejrzeć z bliska policyjny radiowóz, motocykle, strój do zabezpieczeń imprez masowych, a także zobaczyć jak odbywa się pobieranie odcisków palców. Każda z chętnych osób mogła odbić swój odcisk palca i zachować na pamiątkę. Jednak największym zainteresowaniem na policyjnym stoisku cieszył się symulator zderzeń oraz alko i narkogogle. Możliwość przekonania się na własnej skórze jak działają pasy bezpieczeństwa podczas zderzenia samochodu oraz zobaczenia świata, jaki widzi osoba pod działaniem alkoholu i narkotyków, przyciągnęła zdecydowaną większość uczestników. Większość osób nie było w stanie, w goglach, przejść prosto kilku metrów. Niewyobrażalne było dla nich zasiąść w takim stanie za kierownicą jakiegokolwiek pojazdu.

Dodatkową atrakcją GIM-majówki była wizyta motocyklistów z międzynarodowego klubu motocyklowego ,,Blue Knights Poland IX”, zrzeszających emerytowanych i aktywnych mundurowych. Klub po raz kolejny wspiera strzeleckich policjantów promując w ten sposób bezpieczeństwo na drodze. Błękitni rycerze demonstrowali uczestnikom pikniku swoje fascynujące motocykle, powtarzając jednak, iż jazda na tym jednośladzie może być przyjemna również bez brawury. Podczas imprezy obecny był także szef strzeleckich policjantów podinsp. Przemysław Muszyński, który nadzorował promowanie bezpieczeństwa, przez swoich podwładnych.

W piątek 20 maja br. w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich zjawiła się młodzież ze strzeleckiego gimnazjum, która w imieniu wszystkich uczniów, złożyła podziękowania podinsp. Przemysławowi Muszyńskiemu za współpracę i pomoc przy organizacji Pikniku Rodzinnego ,,GIM-majówka”. Zaangażowanie policjantów w promowanie bezpieczeństwa wśród młodzieży uczestniczącej w pikniku zostało ocenione bardzo wysoko. Stanowisko profilaktyczne z symulatorem zderzeń, alko i narkogoglami oraz sprzętem wykorzystywanym przez policjantów w służbie przyciągneło wielu zainteresowanych. Podinsp. Przemysław Muszyński wyraził wielkie zadowolenie z faktu, że praca strzeleckiej Policji została doceniona.