Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzeci Dzień Dziecka z mundurem i akcją ,,Profilaktyka a Ty”.

Data publikacji 02.06.2016

Kolejny rok strzeleccy policjanci włączają się w organizację Dnia Dziecka dla najmłodszych mieszkańców powiatu. Pokaz sprzętu wykorzystywanego w służbie oraz umiejętności psa patrolowo-interwencyjnego to tylko część atrakcji jakie przygotowali mundurowi. Policyjne stanowisko profilaktyczne przyciągnęło wielu zainteresowanych, którzy uważnie wysłuchiwali rad na temat bezpieczeństwa w ramach akcji ,,Profilaktyka a Ty”.

Pierwszy czerwca to dzień, w którym swoje święto obchodzą wszystkie dzieci. Dlatego też, aby był wyjątkowy, wielu dorosłych przygotowuje dla nich przeróżne atrakcje. Także strzeleccy policjanci, po raz kolejny, włączyli się w organizację dnia dziecka, szykując dla  nich kilka ciekawych pokazów.

W Strzelcach Krajeńskich Dzień Dziecka obchodzony był na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej. W uroczystości uczestniczyło prawie 1300 najmłodszych mieszkańców powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Organizatorzy przygotowali dla nich kilka atrakcji np. gry i zabawy taneczne, zawody sportowe czy jazdę po mieście specjalną kolejką. Stanowisko profilaktyczne wystawili strzeleccy policjanci wraz z motocyklistami z międzynarodowego klubu stróżów prawa ,,Blue Knights Poland IX”. Mundurowi i ,,błękitni rycerze” w ramach akcji ,,Profilaktyka a Ty” promowali wśród dzieci bezpieczne zachowania podczas drogi do szkoły i w czasie wypoczynku np. nad jeziorem. Tłumaczyli także jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą zażywanie dopalaczy i narkotyków. Uczestnicy Dnia Dziecka obejrzeli z bliska sprzęt wykorzystywany przez policjantów w czasie służby. Możliwość siedzenia na motocyklu, w radiowozie oraz trzymania osobistego uzbrojenia policjantów wywołała u nich wiele radości. Specjalnie przygotowaną niespodzianką był pokaz umiejętności psa patrolowo-interwencyjnego, który na polecenie przewodnika obezwładnił agresywnego przestępcę.

Policjanci przygotowali dla dzieci także kilka konkursów, za które dostawały ciekawe nagrody. Dodatkowo najmłodsi uczestnicy Dnia Dziecka otrzymali kamizelki odblaskowe, które zapewnią im bezpieczeństwo na drodze.

Ładowanie odtwarzacza...