KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Niebieska Linia
Niebieska Tarcza
SWISS CONTRIBUTION
reportracism
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Dopalacze
PaT
Stop Seks Turystyce
Stop Agresji Drogowej
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Policjant, który mi pomógł
KU PRZESTRODZE...

Ruch drogowy

 1. Obywatelska postawa pomogła w ujęciu nietrzeźwego kierującego

  8 kwietnia br. obywatele gminy Dobiegniew ujęli nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości przez mundurowych okazało się, że sprawca miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zapadł już wyrok w sprawie kierowcy.

 2. Bezpieczne Gimnazjum i Moja Komenda

  Funkcjonariusze strzeleckiej komendy przeprowadzili spotkanie z uczniami oraz gronem nauczycielskim z gimnazjum w Dobiegniewie, które dotyczyło uzależnień, przeciwdziałania alkoholizmowi oraz aspektów prawnych narkomanii. Podczas zebrania omówione zostały zalety aplikacji „Moja Komenda”. W spotkaniu uczestniczyło ponad 150 osób.

 3. Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

  W nocy z 1 na 2 kwietnia 2017 na terenie gminy Strzelce Kraj obywatel zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Policjanci po sprawdzeniu stanu trzeźwości 37-letniego mężczyzny stwierdzili, że ma w organizmie 1,28mg/l alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przez sądem

 4. Bez uprawnień, dokumentów i ponad 2 promile alkoholu

  Strzeleccy policjanci w piątek 24 marca br. na jednej z głównych ulic w miejscowości Strzelce Kraj. zatrzymali 58-letniego mieszkańca powiatu strzelecko-drezdeneckiego, który bez uprawnień kierował pojazdem i dokumentów oraz miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 5. Kierowco, uważaj na pieszych!

  Strzeleccy policjanci apelują do kierowców o zwracanie uwagi na pieszych, którzy w okresie jesienno-zimowym, szczególnie narażeni są na niebezpieczeństwo potrącenia. Mundurowi rygorystycznie reagują na wszelkie wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. W wyjątkowo niebezpiecznych sytuacjach policjanci zatrzymują prawa jazdy i kierują sprawę do sądu.

 6. Codzienne starania o bezpieczeństwo na drogach

  Zapewnienie bezpieczeństwa na drogach to główne zadanie strzelecko-drezdeneckich policjantów. Podczas codziennej służby mundurowi prowadzą szereg działań zmierzających do wyeliminowania z ruchu drogowego niebezpiecznie jeżdżących kierowców.

 7. Bezpieczny ,,andrzejkowy weekend” na drogach

  W miniony, ,,andrzejkowy weekend” o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego dbało blisko 40 policjantów. Dzięki skutecznym działaniom mundurowych na drogach powiatu strzelecko-drezdeneckiego nie doszło do żadnego poważniejszego zdarzenia.

 8. Prawa jazdy zatrzymane za jazdę z nadmierną prędkością i pod działaniem narkotyków

  Dużą skutecznością i profesjonalizmem wykazali się strzeleccy policjanci w eliminowaniu z ruchu drogowego nieodpowiedzialnie jeżdżących kierowców. W poniedziałek i wtorek mundurowi zatrzymali dwa prawa jazdy. Pierwsze za kierowanie pod działaniem narkotyków, drugie za nadmierną prędkość.

 9. Nietrzeźwi kierowcy stracili prawa jazdy

  Każdy nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca niebezpiecznego zdarzenia. Wiedzą o tym doskonale strzeleccy policjanci, którzy codziennie prowadzą liczne kontrole trzeźwości kierowców. W miniony weekend wpadły trzy osoby, które zdecydowały się zasiąść za kierownicą po alkoholu.

 10. Podsumowanie akcji ,,Znicz 2016” – na drogach powiatu było bezpiecznie

  Blisko 120 policjantów czuwało nad bezpieczeństwem kierowców oraz pieszych, w powiecie strzelecko-drezdeneckim, podczas Święta Wszystkich Świętych. Od 31.10 do 02.11, dzięki skutecznym działaniom mundurowych, a także rozważnie jeżdżącym kierowcom nie doszło do żadnego wypadku drogowego. W ocenie policjantów była to jedna z bezpieczniejszych akcji ,,Znicz”.