KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Niebieska Linia
Niebieska Tarcza
SWISS CONTRIBUTION
reportracism
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Dopalacze
PaT
Stop Seks Turystyce
Stop Agresji Drogowej
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Policjant, który mi pomógł
KU PRZESTRODZE...

Ruch drogowy

 1. Policjanci promują bezpieczną jazdę wśród dzieci

  Strzeleccy policjanci, korzystając z okazji odbywającego się Lubuskiego Mityngu Kolarskiego Olimpiad Specjalnych, promowali wśród dzieci zasady bezpiecznego korzystania z dróg. Cenne rady policjantów z pewnością zwiększą poziom bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

 2. Nie ma litości dla piratów drogowych. 34-latek stracił prawo jazdy.

  107 km/h w terenie zabudowanym jechał 34-letni kierowca Audi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

 3. Bezpieczny majowy weekend 2017

  Od 29 kwietnia do 3 maja funkcjonariusze strzeleckiej drogówki będą prowadzili działania "Bezpieczny weekend – Majowy weekend 2017". Wzmożone działania mundurowych mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, którzy będą chcieli spędzić tych kilka majowych dni w ciszy i spokoju.

 4. Kolejne obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwej kierującej

  25 kwietnia br. obywatel gminy Strzelce Krajeńskie ujął nietrzeźwą kierującą, która niemal spowodowała kolizję drogową. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości przez mundurowych okazało się, że sprawczyni miała ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przez sądem.

 5. Strzelecka drogówka zatrzymała 5-ciu piratów drogowych

  W miniony weekend strzelecka drogówka zatrzymała 5-ciu kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h. Niebezpieczny rajd uwiecznił policyjny video rejestrator zamontowany w nieoznakowanym radiowozie. Kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stracili prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

 6. Obywatelska postawa pomogła w ujęciu nietrzeźwego kierującego

  8 kwietnia br. obywatele gminy Dobiegniew ujęli nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości przez mundurowych okazało się, że sprawca miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zapadł już wyrok w sprawie kierowcy.

 7. Bezpieczne Gimnazjum i Moja Komenda

  Funkcjonariusze strzeleckiej komendy przeprowadzili spotkanie z uczniami oraz gronem nauczycielskim z gimnazjum w Dobiegniewie, które dotyczyło uzależnień, przeciwdziałania alkoholizmowi oraz aspektów prawnych narkomanii. Podczas zebrania omówione zostały zalety aplikacji „Moja Komenda”. W spotkaniu uczestniczyło ponad 150 osób.

 8. Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

  W nocy z 1 na 2 kwietnia 2017 na terenie gminy Strzelce Kraj obywatel zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Policjanci po sprawdzeniu stanu trzeźwości 37-letniego mężczyzny stwierdzili, że ma w organizmie 1,28mg/l alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przez sądem

 9. Bez uprawnień, dokumentów i ponad 2 promile alkoholu

  Strzeleccy policjanci w piątek 24 marca br. na jednej z głównych ulic w miejscowości Strzelce Kraj. zatrzymali 58-letniego mieszkańca powiatu strzelecko-drezdeneckiego, który bez uprawnień kierował pojazdem i dokumentów oraz miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 10. Kierowco, uważaj na pieszych!

  Strzeleccy policjanci apelują do kierowców o zwracanie uwagi na pieszych, którzy w okresie jesienno-zimowym, szczególnie narażeni są na niebezpieczeństwo potrącenia. Mundurowi rygorystycznie reagują na wszelkie wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. W wyjątkowo niebezpiecznych sytuacjach policjanci zatrzymują prawa jazdy i kierują sprawę do sądu.