KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Niebieska Linia
Niebieska Tarcza
SWISS CONTRIBUTION
reportracism
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Dopalacze
PaT
Stop Seks Turystyce
Stop Agresji Drogowej
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Policjant, który mi pomógł
Konkurs na MEM profilaktyczny pn. „Antynarkotyczny MEM”

Ruch drogowy

 1. ,,KASKADA” strzeleckiej drogówki

  Ponad 20 ujawnionych wykroczeń, w zaledwie 8 godzin, to bilans działań strzeleckiej drogówki. Kaskadowe kontrole prędkości zaskoczyły wielu kierowców, którzy gdy miną patrol Policji, zbyt mocno naciskają na gaz, przekraczając dozwoloną prędkość.

 2. Rozdaliśmy odblaski, rozdaliśmy bezpieczeństwo

  Strzeleccy policjanci zadbali o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Piesi i rowerzyści, którzy o tej porze roku są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo, otrzymali od stróżów prawa elementy odblaskowe. Ten drobny podarunek znacznie wpłynie na poziom bezpieczeństwa osób korzystających z drogi.

 3. Bezpieczeństwo na K-22 ? - zapewniamy

  Lubuscy policjanci codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach. Aby każdy zmotoryzowany mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, niezbędna jest praca mundurowych. Zachowania przekraczające przepisy prawa i zdrowego rozsądku, szybko są wychwytywane przez policjantów drogówki.

 4. Pijany kierowca tira i dwóch piratów drogowych stracili prawa jazdy

  Strzelecka drogówka nie zwalnia tempa w eliminowaniu z ruchu drogowego piratów drogowych. Dwóch kierowców osobówek straciło prawo jazdy za zbyt szybką jazdę a kierowca tira za kierowanie pod działaniem alkoholu.

 5. Rowerzysto, jedź przepisowo!

  Strzeleccy policjanci apelują do rowerzystów o przestrzeganie obowiązujących przepisów. Niekorzystanie ze ścieżki rowerowej, przejeżdżanie przez przejście dla pieszych oraz jazda bez wymaganego oświetlenia może zakończyć się mandatem ale także może doprowadzić do tragedii.

 6. ,,Jabłko lub cytryna” – wspólne działania policjantów i dzieci

  Strzeleccy policjanci oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrówku przeprowadzili wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowcy zatrzymywani do kontroli otrzymywali od dzieci jabłko za bezpieczną jazdę, natomiast cytrynę za złamanie przepisów.

 7. Szef MSWiA: Policjanci będą odbywać więcej spotkań z dziećmi i będą uczyć je zasad ruchu drogowego

  Rozpoczął się nowy rok szkolny i właśnie w drodze do szkoły i ze szkoły dzieci będą najbardziej narażone na wypadek. Minister Mariusz Błaszczak polecił funkcjonariuszom policji, aby podjęli bardziej intensywne działania na rzecz edukacji dzieci i rodziców, takie jak „Bezpieczna droga do szkoły”.

 8. Strzelecka drogówka skuteczna w walce z nieodpowiedzialnymi kierowcami

  Od początku roku strzelecka drogówka zatrzymała już blisko 60 praw jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. W sobotę /3 września/ do grona tych osób dołączyła młoda kobieta, która na tzw. pięćdziesiątce jechała osobowym Renaultem ponad 100 km/h.

 9. Zdejmij nogę z gazu!

  Strzeleccy policjanci apelują do kierowców o spokojną i rozważna jazdę. Letnia pora roku i sprzyjające warunki na drogach nie zawsze gwarantują nam bezpieczną podróż. W wyniku braku wyobraźni i brawury doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

 10. Wakacje na drogach ze strzelecką drogówką

  Na drogach powiatu strzelecko-drezdeneckiego widać wielu policjantów drogówki. Choć samochodów na trasach regionu jest sporo, policjanci doskonale radzą sobie ze zwiększonym ruchem pojazdów. Chcemy, aby każdy zmotoryzowany bezpiecznie dotarł na upragniony wypoczynek oraz wrócił z niego cały i zdrowy. Jesteśmy do dyspozycji kierowców. W czwartek zwiększone patrole widoczne były na odcinku krajowej 22.